מי אנחנו

מנהלות

אנה גלמן

פסיכולוגית קלינית, מדריכה, פסיכואנליטיקאית לאקאניאנית. עובדת עם כל מי שמדבר.

אחרי שנים של עבודה קלינית עם ילדים, אני חושבת היום שלא כל ילד רוצה ויכול להפיק מעבודה טיפולית פסיכותרפויתית. יש ילדים שסובלים אבל מקור הסבל שלהם לא נמצא אצלם. אמנם טיפול יכול להקל עליהם כי מישהו מקשיב ומכיר במה שקורה להם, אבל זה , לא בהכרח  יצליח לפתור  את "הסבל של הילד".

טיפול בדרך כלל לוקח הרבה זמן ולכל טיפול יש את הקצב שלו, אי אפשר לזרז אותו, אבל יש פעמים בהם יש צורך בהתערבות נוספת .

כפסיכולוגית קלינית אני מחלקת את עבודתי בין ניהול טיפול אישי וארוך ולבין ניהול תהליכים של אבחנה והכוונה מול משברים חריפים שזקוקים להערכה ולהחלטות החוצות את המקרה ומובילות את היחיד הנמצא במשבר למקום מיטיב בדחיפות.   

 

רונית שי

מטפלת בגישה פסיכואנליטית לקאניאנית, מנחת קבוצות דינמיות-משימתיות (MA), מדריכה ומנחה צוותים.

הגעתי לעבודה פסיכואנליטית עם היחיד מתוך התנסות כמנחה וכמטפלת של קבוצות ילדים, נוער ומבוגרים. היכולת של היחיד לבטא את מי שהוא, "להיות מישהו", בתוך חברת השווים ובמסגרות חייו בצורה מיטיבה, מהווה בעיני אתגר מתמשך לאורך החיים.

נקודת המוצא של אכוונה הרואה ביחיד חלק ממערך משפחתי וחברתי-ארגוני, מאפשרת לחפש ולגלות את הקשרים הגלויים והנסתרים שהיחיד, בין אם הוא פעוט, ילד או בוגר, חי בתוכם. קשרים שלפעמים כדאי להתיר ולקשור טוב יותר, לפעמים צריך קצת לשחרר ולפעמים להדק.


העבודה הרב מערכתית של הצוות בזמן אמת עם מה שמתרחש במהלך שלושה חדשים, מאפשרת ליחיד ולמי שמשמעותי לו במערכה, להקשיב לעצמו ולדבר, לשמוע מה נאמר לו, ולחשוב מחדש. 

בניית אתרים 2all